Fajnotka

0911 25 80 25

Zuzka

S radosťou Vám prinesiem naše novinky.

Prečo sme iní ako ostatní

Naša pýcha, prevádzka Fajnotka – domáca kuchyňa, nie je len tak obyčajnou reštauráciou s donáškou. V čom sme teda iní, originálni, výnimoční? Rada vám to vysvetlím 😊.

Spoločnosť GASTRODOM SPIŠ s.r.o. je registrovaným sociálnym podnikom, ktorý je jediným svojho druhu na Slovensku. A čo znamená, že je sociálnym podnikom? V prvom rade ide o to, že sociálny podnik vytvára podmienky pre zamestnávanie zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov, ktorí sú na okraji záujmu bežných zamestnávateľov. Zamestnávame tak napríklad aj čerstvých absolventov, zdravotne postihnuté osoby (napr. diabetikov), osoby staršie ako 50 rokov veku, osoby s nižším vzdelaním ako stredné odborné, dlhodobo nezamestnané osoby alebo osoby z MRK — podporujeme tak diverzitu. V našej spoločnosti nejde o to, ako kto vyzerá, čo má vyštudované alebo čo v živote spravil či nespravil. Zamestnávame zodpovedných, šikovných, spoľahlivých a pracovitých ľudí s chuťou napredovať a robiť z Fajnotky zodpovedný podnik. Zodpovedné podnikanie a spoločenskú zodpovednosť vnímame ako základné piliere pri poskytovaní verejnej služby. Ide o jeden z našich hlavných cieľov – vybudovať zodpovedný podnik so silným sociálnym rozmerom. To zahŕňa starostlivosť o zamestnancov, férový prístup ku zákazníkom, etické riadenie podniku a najmä spoluprácu s miestnou komunitou. Tým, že Fajnotka zamestnáva miestnych občanov a oživuje potravinovú hospodársku činnosť, pomáha nielen mestu Spišská Nová Ves, ale i celému regiónu dolného Spiša. Okrem toho sa snažíme prispievať k trvalo udržateľnému ekonomickému rozvoju a zároveň prispievať k zlepšovaniu kvality života našich zamestnancov, ich rodín, rovnako ako lokálnej komunity a spoločnosti ako celku. Keďže v našej kuchyni používame kvalitné suroviny od lokálnych dodávateľov, každým obedom u nás podporujete aj vy našu lokálnu komunitu.

Fajnotka — domáca kuchyňa má aj svoju „staršiu sestru“, ktorou sú Domáce pirohy zo Spiša. Remeselná výroba ručne lepených pirohov je pre sociálny podnik GASTRODOM SPIŠ ďalšou typickou črtou. Okrem tradičných pirohov v sladkých i slaných variáciách vyrábame aj iné ručne robené múčne výrobky. Naše produkty sú šokovo mrazené, a tak je v nich zachovaná pôvodná chuť aj vôňa. Polotovary si vedia naši zákazníci jednoducho zakúpiť u nás vo Fajnotke a vyhnú sa tak častej otázke „čo budeme variť na obed?“ Značka Domáce pirohy zo Spiša sú pomenované podľa toho, že sú naozaj domáce – ako od babičky. Neobsahujú žiadne konzervanty, stabilizátory, éčka a inú chémiu. Na ich zložení si dávame extra záležať, nepoužívame žiadne umelé dochucovadlá alebo iné prípravky. Pripravujeme ich podľa originálnych receptúr s použitím kvalitných surovín od našich lokálnych dodávateľov. A s tou najväčšou láskou sú aj našimi žienkami ručne lepené. Ich chuť je bezkonkurenčná, a to naozaj nepreháňam!

O podniku, jeho zodpovednom prístupe, skvelej kuchyni a kolektíve by som mohla hovoriť do večera. Ale príďte si vašu vlastnú mienku spraviť sami. Srdečne vás pozývame k nám na obed! Ochutnajte naše denné menu, kúpte si pirôžky a podporte aj vy komunitu vo svojom okolí. Lebo komunita nepredstavuje len vybrané skupiny ľudí. Sú to všetci, ktorých dennodenne stretávate na ulici, na úrade, či v škôlke. Sú to aj vaši susedia, priatelia a všetci obyvatelia Spišskej Novej Vsi.                                                                                                                                                                 

 Vaša Zuzka.

Zdielajte tento článok

Share on facebook
Share on print
Share on email

Ak sa Vám páčil predchádzajúci článok, prečítajte si ich viac.

O našej čašníčke Sise

Čo láka zákazníkov do našej reštaurácie okrem skvelého jedla? No predsa atmosféra, prostredie, a samozrejme aj obsluha.  Vo Fajnotke vieme, že staviť na milú, sympatickú a usmievavú

Čítať viac »

Ako fungujú objednávky?

Fajnotka – domáca kuchyňa funguje ako donášková služba, a aj ako reštaurácia v Hoteli Šport (T. Vansovej 1, SNV). Naše vlastné reštauračné priestory sme otvorili 1.

Čítať viac »

V role dispečéra

„Fajnotka – domáca kuchyňa, nech sa páči,“ presne takýmito slovami sa začína každý jeden telefonát na čísle 0911 25 80 25, keď sa dovoláte k nám

Čítať viac »

Prečo sme iní ako ostatní

Naša pýcha, prevádzka Fajnotka – domáca kuchyňa, nie je len tak obyčajnou reštauráciou s donáškou. V čom sme teda iní, originálni, výnimoční? Rada vám to vysvetlím

Čítať viac »

Vyslovte svoj názor

POSILŇUJEME DONÁŠKU!!!

Fajnotka Vám doručí  balený domáci obed vo Vami zvolenom čase až domov alebo do práce. Stačí si objednať na 0911 25 80 25, alebo využite možnosť osobného odberu (4,30€) baleného jedla v Hoteli Šport!